Pensjonaty Wisła – obiekty noclegowe w naszej bazie
Wisła to jeden z popularniejszych kierunków turystycznych w tej części Polski. W sezonie zimowym przyciąga turystów zafascynowanych sportami zimowymi – zarówno tych, którzy chcą pojeździć na nartach, jak i tych, którzy wolą obserwować zmagania skoczków narciarskich.
Wisła nie traci atrakcyjności także latem. Wszystko za sprawą malowniczej okolicy i zróżnicowanych szlaków turystycznych. Górska przyroda zachwyca o każdej porze roku, dlatego także poza sezonem w mieście można spotkać wielu turystów. Wisła może sprostać ich oczekiwaniom dzięki mocno rozwiniętej bazie noclegowej. W mieście funkcjonują hotele, pensjonaty, ale także wiele kwater prywatnych – najlepsze oferty umieściliśmy w naszej bazie.
Wisła jako ośrodek wypoczynkowy
Pensjonaty Wisła, kwatery Wisła, noclegi Wisła – takie frazy wpisują w wyszukiwarkę osoby, które planują odwiedzić miasto w powiecie cieszyńskim. Planują, ponieważ zachęcają ich do tego istniejące w mieście i jego najbliższej okolicy ośrodki narciarskie, doskonale oznakowane piesze szlaki turystyczne i trasy rowerowe, ciekawe zabytki oraz szereg innych atrakcji turystycznych. W Wiśle można aktywnie spędzać czas na łonie natury albo oddawać się błogiemu lenistwu w komfortowych ośrodkach wypoczynkowych, oferujących masaże, możliwość skorzystania z sauny i rozmaitych zabiegów kosmetycznych.
Pensjonaty Wisła – jak to wyglądało w przeszłości?
Wisła od zawsze zachwycała pięknem pasm górskich, ale z pewnością nie była miejscowością tak popularną, jak widzimy to obecnie.
Historia Wisły sięga przełomu XVI i XVII w., kiedy to pojawili się tu pierwsi osadnicy. Szybki wzrost liczby osadników miał nastąpić w połowie XVII w., ale na skutek wielu zawirowań na tle historycznym i religijnym intensywny rozwój miejscowości rozpoczął się dopiero w XIX w. Wtedy też Wisłę zaczęli liczniej odwiedzać turyści, udający się zwykle do źródeł rzeki noszącej tę samą nazwę – Wisła.
Pierwsza willa wypoczynkowa została wybudowana w 1885 r. i nosiła nazwę „Warszawa”. Wkrótce w Wiśle pojawiły się kolejne drewniane pensjonaty oraz murowana „Ochorowiczówka”. W 1911 r. wybudowano tu nowoczesny zakład kąpielowy. Dalszy intensywny rozwój miejscowości datuje się na okres międzywojenny.
Po II wojnie światowej Wisła stała się najpopularniejszym ośrodkiem wypoczynkowym dla mieszkańców Górnego Śląska. W 1962 r. otrzymała prawa miejskie, zaczęto otwierać domy wczasowe, ośrodki campingowe, prywatne pensjonaty. Część powstałych wówczas obiektów noclegowych funkcjonuje do dzisiaj. Dużą popularnością cieszą się także prywatne kwatery Wisła.
Atrakcje turystyczne w Wiśle
W Wiśle nie brakuje także turystów zafascynowanych budownictwem charakterystycznych dla tego regionu Polski. Powstające obecnie góralskie chaty i karczmy mają swój urok, ale w Wiśle nie brakuje także drewnianych budynków wpisanych do rejestru zabytków. Wystarczy wspomnieć o Muzeum Beskidzkim, mieszczącym się w karczmie z 1794 r. czy starej szkole z 1981 r., stanowiącej obecnie siedzibę organizacji społecznych z terenu Wisły.